Zayıflamaya Yardımcı Besinler

29 Haz

Zayıflamaya Yardımcı BesinlerFazla kilolarından dertli olan çoğu insan zayıflayabilmek adına alternatif çözüm yöntemleri arıyor. Bu yöntemler bazen güzel, sağlıklı ve işe yarar şeyler olurken bazen de maalesef umut tacirlerinin tuzağı oluyor. Bugünkü konumuz umut tacirlerinin dünya kadar para kazandığı bir olay: zayıflamaya yardımcı besinler.

Aslında bu konunun iki boyutu var. Birinci ve en büyük boyut umut tacirlerinin tuzağı. İkinci boyut ise kısmen faydalı olan ürünler. Bazı ürünlerin reklamlarını zaman zaman internette görüyoruz. Hatta ürünleri ünlü isimlerin eline tutuşturuyorlar. Altına da “bunu yiyin zayıflayın, şu ürünü kullandım zayıfladım” diye yazıyı yapıştırıyorlar. İşte bu şekilde gördüğünüz ürünlerin hepsi umut tacirliğidir. Zira yediğiniz bir ürünün sizi zayıflatma gibi bir etkisi yoktur. Ancak ikinci bir durum var ki bu hakikaten kısmen faydalı ürünleri içeriyor. Evet sanırım tahmin ediyorsunuz. Bahsedeceğimiz şey light ürünler. Kalorisi azaltılmış ürünler hakikaten kilo verme sürecinizde size yardımcı olabilir. Ancak bunlar da sizi zayıflatmaz. Sadece daha fazla kalori almanızı engeller. Bu da diyetinize en az zararı verir. Eğer zayıflama amacıyla bir ürüne para verecekseniz sadece bu ürünlere para verin.

Bir de şöyle bir durum var. Önceki yazılarımızda proteinin etkilerinden, glukagon ile olan ilişkisinden bahsetmiştik. Zayıflamak istiyorsanız abur cuburdan uzak durup bu tarz besinler tüketmeniz de size ufak da olsa katkı sağlayabilir. Bunların dışında bir şeye boşuna prim vermeyin, vücudunuza yazık etmeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir