Zayıflama Kemeri

20 Tem

Zayıflama KemeriKilo verme ürünleri kapsamında bugün zayıflama kemeri nedir ve nasıl çalışır bunu inceleyeceğiz. Gerçekten fayda sağlıyor mu? Gelin hep birlikte bakalım.

Zayıflama kemeri olarak bilinen ürünler genel olarak masaj aletlerine benzer şekilde titreşim ile çalışır. Bel veya basen bölgesine bağlanır. Bağlandıktan sonra çalıştırılır. Çalıştığında oluşturduğu titreşimler sayesinde yağ moleküllerini harekete geçirdiği ve yağ yakmaya destek olduğu iddia edilir. Lakin hem teorik olarak hem pratik olarak bu yönde herhangi bir etkilerinin olduğuna dair destekler yönde kanıt mevcut değildir.

Zayıflama dediğimiz olay daha önce bahsettiğimiz gibi aslında vücudun enerji ihtiyacını karşılayabilmek için yağ yakma eylemidir. Yakılan yağlar vücudun enerji ihtiyacını karşılayabilmek için kullanılır. Bu işlem de enzimlerle gerçekleşir. Enzimleri ise hormonal faktörler gibi bazı etmenler harekete geçirir. Lakin bu faktörlerin arasında “titreşim ve masaj” yoktur. Zaten olsa bile bu şekildeki bir dış faktör ile kilo vermek mümkün değildir. Bu şekilde titreşim yoluyla yağlar yakılabilse bile harcanamadığı için elde edilen enerji tekrar yağ olarak depolanacaktır. Dolayısıyla bu şekilde kilo vermek imkansız olacaktır.

Zayıflama kemeri olarak bilinen ürünler fayda sağlarsa sadece bel bölgenizde ağrılar varsa masaj yaparak bunlara fayda sağlayabilir. Kilo verme konusunda herhangi bir hükmü yoktur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir