Zayıflama Hapları

9 Haz

Zayıflama HaplarıKilo vermek isteyenler çaresiz kaldıkça alternatif çözüm yolları arayabiliyor. Bu arayışların neticesi olan bir konuyu zayıflama hapları konusunu ele alacağız bugün.

Zayıflama haplarını tek cümle ile özetlemek gerekirse bunlar sadece umut tacirliğidir. Üstüne üstlük sadece umut tacirliği olsa yine iyi. Bu haplar zaman zaman kullanan kişilerin canına da mal olmaktadır. Gelin şimdi size tarihin tozlu sayfalarından çarpıcı bir örnek ile bu durumu anlatmaya başlayalım.

Dinitrofenol isimli maddeyi hiç duymamış olabilirsiniz. Bu madde aslında bir tarım ilacıdır. Yirminci yüzyılın başlarında zirai faaliyetlerde zararlı haşereleri öldürmek için kullanılmaktaydı. Bu madde haşerelerin aldığı besinlerden enerji üretmesini engelliyordu. Yediklerinden enerji üretemeyen haşereler en sonunda sanki beslenememiş gibi bir etkiye maruz kalıyordu. En sonunda da doğal olarak ölüyorlardı. Bir gün bu mekanizma eşeğin aklına karpuz kabuğunu düşürdü. Birisi çıktı ve “madem besinleri enerjiye çevirmeyi engelliyorsa düşük doz kullanımla insanlarda da zayıflama için kullanılabilir” gibi saçma bir fikir ortaya attı. Bu fikir oldukça ilgi gördü. Ürün çok güzel pazarlandı ve binlerce kişi kilo vermek adına bu fikrin peşinden gitti. Bu maddeyi kullanmaya başladılar. Kısa sürede çok güzel sonuçlar da aldılar. Kilolarını vermeye başladılar ancak bir sorun vardı. Ateşleri çıkmaya başladı. Halsizlik de baş gösterdi. Kilo verdikçe ateşleri arttı, halsizlik arttı ve böylece kısır döngü halinde gitti. Bu noktada ilacı bırakanlar oldu ancak süreç durmadı. Peşinden kaçınılmaz son geldi: ölüm. Birden ölüm vakaları baş gösterdi. Üstelik ilacı bırakanlarda da görüldü bunlar. Hem de ilacı kullanmaya başlayalı daha günler olmasına rağmen. İnsanlar hastaneye başvurdu ama iyileşemeyip hayata veda ettiler çünkü bu zehrin antidotu yoktu. Sonucu gören ABD ilacı hem zirai faaliyetler hem de zayıflama amaçlı kullanım için yasakladı. Diğer bazı ülkelerde ise tezgah hala devam ediyor, bizim ülkemiz dahil.

Günümüzde gördüğünüz zayıflama haplarının neredeyse hepsinin kökeni bu olayla başlar. Şimdilerde ülkemizde pek çok zayıflama hapı satılıyor. Bunları alan da ciddi bir kitle var. Hatta bu hapların çoğu da “bitkisel” veya “doğal” diye sunuluyor. Bir şeyin bitkisel olması zararsız olması anlamına gelmiyor. Zayıflama hapı diye bir şey görüyorsanız emin olun ki önünüzdeki ürün bu anlattığımız hikaye ile ucundan kıyısından benzer bir olaydır. Bitkisel olanlar da olmayanlar da zehirdir. Vücudunuza zarar verir. Lütfen bunlara itibar göstermeyin. Tarım ve hayvancılık bakanlığından veya sağlık bakanlığından onay almış olması sağlıklı olduğu anlamına gelmez. Unutmayın eczanede gördüğünüz bütün ilaçlar sağlık bakanlığından onaylıdır ancak doktorunuzun size reçete etmediği bir ilacı alıp kullanmak sizi öldürebilir. Zayıflama hapları zehirdir. Bunları almayın, kullanmayın, kullandırmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir