Zayıflama Çayları

28 Haz

Zayıflama ÇaylarıResmi olarak adlandırılmasa bile günümüzde zayıflama endüstrisi adı verilebilecek ciddi bir pazar var. Bu pazar içerisinde kilo vermek isteyenlere yönelik çok fazla ürün var. Kimisi kısmen faydalı, kiminin hiç bir etkisi yok, kiminin de faydadan çok zararı var. Şimdi bu ürünlerden birisini, zayıflama çayları konusunu işleyeceğiz.

Daha önce zayıflama hapları konusunu işlemiştik. Aynı düzeyde katı olmasak bile zayıflama çayları için de benzer düşünceler içindeyiz. Zira her ne kadar toplumda “çay bitkisel, ilaç kimyasal” gibi bir algı olsa bile aslında bu hatalı bir düşünce. Kimyasal olarak adlandırdığımız çoğu ilaç direkt olarak bitkilerden üretilmektedir. Bu ilaçların doz ayarlaması gibi bir şansı da vardır. Oysa bitkileri çay olarak veya farklı şekilde tükettiğimizde bunun dozunu ayarlama imkanımız yoktur. Bu yüzden bitki çayı içtiğimiz zaman ne kadar etken madde aldığımızı bilemeyiz. Aşırı doz sebebiyle pek çok istenmeyen tatsız durum yaşanabilir. Aynı şekilde bu çayları içmeye hazır halde satanlar da mevcut. Sanmayın ki bu kişiler bunun dozunu ayarlayabiliyor. Emin olun onlar da rastgele iş yapıyor. Yani bu ürünlere prim vererek sağlığınızla kumar oynarsınız.

Herhangi bir zayıflama çayı, bitkisel çay vs. kullanmadan önce mutlaka bir doktora danışın. O çayın sizin sağık durumunuz açısından sıkıntı yaratıp yaratmayacağını öğrenin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir