Yemek Yedikten Sonra Uyumak Kilo Aldırır Mı?

14 Haz

Yemek Yedikten Sonra Uyumak Kilo Aldırır MıYıllardır süregelen bir tartışmadır yemek yedikten sonra uyumanın kilo aldırıp aldırmadığı. Aslında her daim popülerliğini koruyan bir konu olmasına rağmen içinde bulunduğumuz Ramazan ayındaki sahur durumundan dolayı insanları daha fazla tedirgin ediyor bu olay. Şimdi bu durumu ele alacağız.

Güncel bilgilerle konuşmak gerekirse yemekten sonra uyumak ile kilo almak arasında bilinen bir bağlantı bulunmamaktadır. Ancak bağlantı bulunmaması bunun zararsız olduğu anlamına gelmez. Yemek yedikten sonra uyumak öncelikle hazımsızlık yaşamanıza sebep olabilir. Buna bağlı olarak huzursuzluk ve mide yanması şikayetleri yaşamanız da gayet olası bir durum. Ayrıca reflü problemi yaşayanların gayet iyi bileceği bir durum daha var. Reflüden muzdarip olanlar çok daha fazla olmak üzere normal kişiler de mide içeriğinin yemek borusuna ve ağıza gelmesi gibi tatsız şeyler yaşayabilir.

Bütün bunları önlemek ise sizin elinizde. Yemek yedikten sonra tercihen 1-2 saat kadar oturmanız daha sağlıklı olacaktır. Elbette Ramazan ayında ve sahurda bunu uygulamak zor olabilir ancak en azından yarım saat bile olsa yatmadan beklemeniz sizin için mantıklı bir seçim olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir