Wasa

22 May

Wasa FibreMerhaba,
Sizden gelen talepler üzerine bugün sizlere Wasa’dan bahsetmek istiyoruz. Seveni, beğenerek tüketeni de çok sevmeyeni de. Peki Wasa aslında ne? İçeriğinde neler barındırıyor? Diyet yaparken gerçekten işe yarıyor mu? Hepsine değineceğiz.

Wasa İsveç’te üretilen ve oldukça sevilen bir ürün. Bunun en önemli sebebi ekmek yerine kullanılması hatta Wasa ekmekleri olarak anılması ve tabi ki içeriği. İçerinde doğal E vitaminin yanısıra magnezyum ve fosfor bulunmakta. Ayrıca wasayı özel kılan bir diğer durum da tam buğday ya da tam çavdar ekmeklerinden üretiliyor olması. Üretilirlerken tahılın özünü ve kepeğini birbirlerinden ayırmadıkları için vitamin, mineral ve lif yönünden oldukça zengin. Bu durum özellikle mide ve sindirim sistemi için oldukça faydalıdır.

Wasa Mild CheeseEkmek şeklinde üretilen Wasaların yanında sandwich şeklinde de 4 adet çeşidi bulunmaktadır. Bunlar :
-Krem peynirli
-Krem peynirli ve baharatlı
-Krem peynirli kırmızı biberli
-Krem peynirli ve domates-fesleğenli
şeklindedir. Bu sandwichler ara öğünlerde özellikle formuna dikkat eden ve diyet yapanların kurtarıcısı niteliğinde. Ancak bu güzel ürünün çeşitleri sadece bunlar değiller. Tatlı atıştırmalık ya da ara öğün olarak kullanılabilecek olanları :
-Bademli Wasa
-Fındıklı Wasa
-Elmalı tarçınlı
şeklindedir.
Wasa SesamSizin için ekmek olarak kullanabileceğiniz Wasa fibre’nin besin değerlerini araştırdım. Besin değerleri şu şekilde:
100 gram wasa 332 kcal
-Protein: 13,5 gr
-Karbonhidrat: 42,5 gr
-Yağ: 5,5 gr
-Doymuş yağ: 1 gr
-Lif: 29 gr
-Tuz: 1,25 gr

Diyet yaparken ekmek yerine kullanıldığında çok daha sağlıklı ve hafif bir seçim olacak olan Wasa’yı herkese öneriyoruz. Elbetteki her gıdanın fazla tüketimi sorun yaratacağı için kontrollü tüketmeyi unutmayınız.

Wasa Besin Değerleri

Wasa” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir