Tüp Mide Ameliyatında Kaç Kilo Verilir

15 Haz

Tüp MideDiyet ve spor ile zayıflama yolunda başarı sağlayamayan ve obezitenin pençesinde olanlar için obezite cerrahisi seçenekleri mevcut. Her ne kadar yazımızın başlığını tüp mide olarak yazmış olsak da aşağı yukarı bütün obezite ameliyatları için anlatacaklarımız geçerlidir.

Obezite ameliyatından sonraki ilk yılın sonunda fazla kilonuzun %80 kadarını, ikinci yılın sonunda ise tamamını vermiş olmanız beklenir. Bu kaba bilgi ve ideal koşullar olarak böyle ancak herkes için ve her durum için aynı düzeyde geçerli değil. Öncelikle yaş çok önemli bir faktör. Daha genç yaşta operasyon olanların kilo verme süreci ilerleyen yaştakilere göre daha başarılı olmaktadır. Yeme bozukluklarını düzelterek yoluna devam edenler daha başarılı sonuçlar elde etmektedir. Zaten genellikle obezitenin kökeninde de yeme bozukluğu yatmaktadır. Yeme bozukluğunun düzeltilmemesi durumunda bu operasyonların mucizevi bir yönü yoktur. Sadece yeme bozukluğunuzu düzeltebilmek için size imkan sunmaktadır. Koşulları ideal tuttuğunuz sürece başarı sizinle olacaktır.

Son olarak şuna değinmekte fayda var ki ideal kilonuz sizin kafanızdaki değer değildir. Siz 50 kilo veya 45 kilo olmak istiyorsunuz diye bu sizin ideal kilonuzun 45-50 olduğu anlamına gelmez. Sizin kafanızdaki değer ile gerçek ideal kilonuz uyuşmuyorsa kendinizi başarısız kabul etmeyin. Durumunuzu ideal kilonuza göre objektif olarak değerlendirin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir