Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Cinsellik

6 Tem

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası CinsellikTüp mide ameliyatına dair yazılarımıza devam ediyoruz. Bu hususta operasyon sonrası merak edilen bir konuyu ele alacağız bugün. Tüp mide ameliyatı sonrası cinsellik.

Her ne kadar hayati derecede önem teşkil etmese bile yetişkin bireylerin yaşantısında yer tutan cinsellik konusu biraz tabu. Bu konuyu konuşmakta ve sormakta çoğunlukla çekinen bir toplumuz. Oysa cinsellik de hayatın önemli konularından birisi.

Tüp mide operasyonu sonrasında hastalar bir ay sonra yavaş yavaş cinsel hayatına devam edebilir. Elbette bu söylediğimiz hastanın herhangi bir sıkıntısı olmaması ve bir rahatsızlık hissetmemesi durumunda geçerlidir. İlk zamanlarda kontrollü bir cünsel yaşam daha mantıklı olacaktır. Özellikle karın bölgesi herhangi bir şekilde zorlanmamalıdır. Eğer bir aylık periyottan sonraki ilk cinsel tecrübeler herhangi bir sıkıntı yaratırsa bir süre daha beklenip sonrasında yine denenebilir. Sorunun hala devam etmesi durumunda ise mutlaka bir doktora görünmekte fayda var.

Elbette bütün bu söylediklerimiz genel bir tavsiye. Bunlara uyup uymamak tamamen kendi tercihiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir