Tüp Mide Ameliyatı ile Zayıflama

25 Haz

Tüp Mide Ameliyatı ile ZayıflamaKilo vermek için her yolu deneyip başarılı olamayanlar için tüp mide ameliyatı alternatif bir çözüm yolu. Zayıflamak için güzel bir fırsat. Ancak daha önceki yazılarımızda bahsettiğimiz şeylerin arkasındayız. Bu operasyon kilo verme adına bir mucize değil. Şimdi bu konuyu ele alalım.

Tüp mide operasyonu denilince çoğu kişide “mideyi kestirip küçültünce kilo verilir” şeklinde bir düşünce oluşuyor. Bu kesinlikle hatalı bir düşünce. Zaten bu düşünce ile operasyon olanlar çoğunlukla kısa bir süre içerisinde eski kilolarını geri alıyor. Bu şekilde bilinçsiz olarak ameliyat olup sonrasında kilo alanlar ise ipe sapa gelmez gerekçeler ile operasyonu kötülemeye başlıyor.

Şunun altını çizmek gerekir ki tüp mide ameliyatı size kilo verdirmez. Bu operasyon sadece bir yardımcıdır. Operasyonda mide hacmi küçültülerek hastanın daha az porsiyonlar tüketerek doyması amaçlanır. Bu da diyet yapabilmenizi kolaylaştırır. Siz bu durumdan faydalanarak beslenmenizdeki yanlışları düzeltirseniz, daha dengeli bir beslenme biçimini benimserseniz kilo verirsiniz, sonrasında da verdiğiniz kilolarınızı korursunuz. Ancak nasıl olsa ameliyat oldum diye düşünerek kahvaltınızı yapmayıp, öğle yemeği niyetine çikolata yiyip, akşam yemeğinde de pasta yerseniz ameliyata rağmen kilo almanıza hiç şaşırmayın.

Son kez tekrarlamakta fayda var. Bu operasyon size kilo verdirmez. Kiloyu siz verirsiniz. Tüp mide ameliyatı sadece sağlıklı bir beslenme biçimi edinmenizi, diyet yapabilmenizi kolaylaştırır.

Tüp Mide Ameliyatı ile Zayıflama” için 2 yorum

  1. Merhaba ben 50 günlük tüp mideliyim 20 gündür hiç kilo veremiyorum bu duraklama normal mi tekrar vermeye başlar mıyım

    • Merhaba,
      Olağandır, bir süre daha telaş yapmadan beklemenizi öneririz. Zaman zaman bir aya kadar uzayan duraklamalar yaşayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir