Mideye Tüp Takılması

26 Tem

Mideye Tüp TakılmasıMalum, obezite ameliyatları içerisinde tüp mide ameliyatı epey popüler bir noktada. Özellikle ünlülerin de bu ameliyatla kilo vermesiyle herkes tarafından bilinir bir hale geldi. Lakin bu bilgiler her zaman doğru olmuyor. Tıpkı bugünkü konumuzda olduğu gibi.

Fotoğrafta da görüleceği üzere bazı kişiler bu operasyonu “mideye tüp takılması” olarak biliyor. Hatta fotoğrafta yer aldığı üzere basın yayın kuruluşları da bu hatayı yapıyor. Ancak tüp mide ameliyatında mideye herhangi bir tüp falan takılmaz. Hatta mideye ya da başka herhangi bir yere herhangi bir şey takılmaz. Sadece mide dikey bir hat şeklinde küçültülür. Geriye kalan mide şekil itibariyle bir tüpe benzediği için operasyona tüp mide ameliyatı denir. Hatta operasyon İngilizce’de “Gastric sleeve” veya “Sleeve gastrectomy” olarak adlandırılır. Bütün bunlar bir benzetmeden kaynaklanır.

Tüp takılması mide için geçerli bir durum değildir. Tüp arabalara falan takılan bir şeydir. İnsanın herhangi bir yerine herhangi bir tüp takılmaz. Ameliyatın detaylarını tüp mide operasyonu yazımızdan okuyabilirsiniz.

Mideye Tüp Takılması” için 2 yorum

  1. Merhaba 93 kiloyum ve 170 boyunda bayanım ne yapsam istikrarlı devam edemiyorum bu operasyonda herkes başarılı sonuçlar elde etmiş ne yapmak gerekli bununla ilgili nerden detaylı bilgi alabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

    • Merhaba,
      Sitemizde operasyona dair neredeyse her konuda ayrı bir yazı mevcuttur. Kafanıza takılan her noktada ise soru-cevap bölümümüzü kullanabilirsiniz. Kilonuz ise operasyon kriterlerinin altında. Mevcut durumunuz için tavsiye etmeyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir