Metabolizma Hızlandırma Yolları

20 Haz

Metabolizma Hızlandırma YollarıKilo verme yolundaki kişilerin sorunlarını ele almaya ve elimizden geldiğince ışık tutup yardımcı olmaya çalışıyoruz. Zayıflama yolunda zaman zaman hatalı uygulamalar ile metabolizma hızı yavaşlayabilmektedir. Bunun sonucu olarak duraklama dönemi yaşanabilmekte ve kilo verme eylemi duraklayabilmektedir. Elbette bu istenilen bir durum değil ancak diyet sürecinde başına duraklama gelmeyen çok az kişi vardır. Şimdi bunu çözüm yollarıyla birlikte ele alacağız.

Öncelikle panik yapmayın, bu durum doğladır, çözümü vardır. Stres yapmanız durumu daha derin hale getirecektir. Hatta kilo alma gibi sonuçlar dahi doğurabilir. O yüzden öncelikle derin bir nefes alın ve sakinleşmeye çalışın.

Beslenme düzeninizi inceleyin. Beslenme düzeninizde bir hata olup olmadığını gözden geçirin. Gerekirse bir diyetisyene yediklerinizi ve içtiklerinizi anlatarak hatalarınızı birlikte ele alın. Unutmayın ki diyetisyenler sadece diyet listesi vererek sizi zayıflatmaya çalışan kişiler değildir. Bu kişiler aslında birer profesyonel beslenme uzmanıdır. Bu konuda en doğru desteği bir diyetisyenden alabilirsiniz.

Kısa bir süre için uyguladığınız diyete ara verebilirsiniz. Elbette abartmamak koşuluyla uygulayın bunu. Bir haftayı geçmemesi tavsiye edilir.

Vücudunuzu şaşırtın. Burada kastımız bir süre için normalde yediklerinizden uzaklaşıp normalde pek tüketmediğiniz besinlere yönelmeniz şeklindedir. Yani mesela et ağırlıklı besleniyorsanız bir haftalığına daha sebze ağırlıklı beslenebilirsiniz ya da tam tersi.

Sıon olarak kuru meyveler ve yeşil çayın metabolizma hızlandırma etkileri olduğu diyetisyenler tarafınca genel kabul gören bir durumdur. Bu besinlerden de yardım alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir