Kilo Koruma Yolları

19 Haz

Kilo Koruma YollarıCerrahi yöntemlerle de kilo verseniz diyet ve spor yoluyla da kilo verseniz bir süre sonra nihai sona geleceksiniz: ideal kilo. İdeal kilonuza ulaştıktan sonra aslında en zorlu dönem başlıyor: kilo koruma. Zira önemli olan kilo vermek değil, verdiğiniz kiloları koruyabilmektir. Öte yandan ideal kilonuzun altına inmeniz de vücudunuz açısından sıkıntı yaratabilir. Bu sebeple ideal kilonuza ulaştığınızda bunu sabitleyip korumanız gerekir. Şimdi bu dönemde neler yapacağınıza değineceğiz.

Kilo verirken de koruma döneminde de en önemli şey düzenli ve sağlıklı bir beslenme düzenini korumaktır. Bizim de ağırlığımız bu yönde olacak.

İşte tavsiye listemiz:
-Dengeli beslenme kavramını asla göz ardı etmeyin.
-Üç ana öğünü asla atlamadan düzenli olarak yapın.
-Ara öğünler sadece zayıflama amaçlı yapılmaz, kilo koruma dönemi ve hayatınızın geri kalanında ara öğün alışkanlığını devam ettirmeniz faydalı olacaktır.
-Bu dönemde aldığınız kalori miktarını bir miktar artırarak günlük olarak harcadığınız kalori ile eşitlemye çalışabilirsiniz. Lakin bunu yaparken tüketeceğiniz gıdalar sağlıklı seçimler olsun. Abur cubur ile kalori takviyesi yapmayın.
-İdeal kilonuza ulaştınız diye ipleri bırakıp eski beslenme düzeninize dönmeyin. Unutmayın ki size kilo aldıran şey zaten o beslenme düzeniydi. O yüzden onu tarihin tozlu sayfalarına gömün. Mevcut beslenme düzeninizi bozmadan devam edin.
-“Bir kereden bir şey olmaz” diyebilirsiniz, gerçekten de genellikle bir kereden bir şey olmaz ama iki kereden çok şey olur. Bir kereden bir şey olmaz dediğiniz şey gerçekten bir kere olsun. Kaçamak yaptığınızda bir süreliğine başka kaçamak yapmayın.

Genel olarak tavsiyelerimiz bu yönde. İstediğiniz kiloya ulaşınca ipleri bırakmak ise yapabileceğiniz en kötü şey olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir