İçim Rahat Laktozsuz Süt

12 Tem

İçim Rahat Laktozsuz SütBugün sizin için içim markasının çıkardığı laktozsuz sütü mercek altına alacağız. Piyasaya hızlı bir giriş yapan oldukça lezzetli ve doyurucu bir besin olan içim laktozsuz süt laktoz intoleransı olanlar için oldukça başarılı bir alternatif. İçim markasının laktozsuz sütüne ve besin değerlerine değinmeden önce ilk olarak
laktozsuz sütün ne olduğuna değinelim.

Süt her yaşta, insan hayatının her döneminde oldukça önemli ve besleyici bir besindir. Ancak şişkinlik hissi, gaz ve alerji gibi bazı sebeplerden insanlar süt içmekten kaçabilirler. Bu gibi durumlarda kurtarıcı niteliğinde olan laktozsuz sütler her geçen gün yayılmaktadır. Özellikle son yıllarda çeşitli doktor ve diyetisyenlerin televizyon programlarında laktozsuz sütü önermesiyle laktozsuz süte ilgi daha da artmıştır. Peki laktozsuz süt tam olarak nedir?

Sütün içerisindeki laktoz isimli şekeri sindiremeyen kişilerin buna bağlı problem yaşamamaları için üretilmiş bir üründür. Normal sütün içerisine laktozu sindirmek için gerekli olan laktaz isimli enzimin katılmasıyla elde edilir. Bir bardak sütü içtikten sonra şişkinlik hissiniz oluyorsa muhtemelen laktoz intoleransınız olabilir. Daha detaylı değinmek gerekirse süt ve süt ürünleri tükettiğinizde yaklaşık 30 ila 100 dakika sonra şişkinlik, aşırı gaz, ishal, mide krampları gibi şikayetleriniz oluyorsa laktoz intoleransınız var demektir. Bu gibi durumlarda en besleyici gıdalardan olan sütü içebilmeniz için laktozsuz sütler imdadınıza yetişiyor. Son yıllarda yaygınlaşması ve popülerleşmesiyle diyet yapanlarında gözdesi olan laktozsuz ürünlerin kilo vermeye yardımcı olan bilinen bir etkisi yoktur. Şişkinlik ve gaz problemleriniz için rahatlatıcı ve kurtarıcı olan bu besin laktoz intoleransı olanlar için üretilmiş bir üründür. Eğer bu tip bir durumunuz yoksa diyetinizde normal sütü tercih etmeniz daha doğru olacaktır. İçim markasının laktozsuz sütüne değinecek olursak oldukça hafif ve yarım yağlı olmasıyla hem lezzetli hem güzel bir alternatif. Yarım ve bir litre seçeneği bulunan ürün şimdilik büyük marketlerde yerini aldı bile. Günden güne yaygınlaşan zengin içerikli besleyici bu ürünü kısa zaman içerisinde bir çok yerde bulmak daha kolay olacaktır.

İçim Rahat Laktozsuz Sütİçim laktozsuz sütün normal sütlerden protein, kalsiyum ve vitaminler açısından hiçbir farkı yoktur. İçerisine belirli oranda eklenen laktaz ile süt şekeri yani laktoz kendisini oluşturan daha küçük birimlere ayrılır. Bu da içim rahat laktozsuz sütün daha tatlımsı algılanmasına sebep olur. İçim rahat laktozsuz sütün besin değerlerine bakacak olursak 100 ml içim rahat laktozsuz sütte;
Enerji : 44kcal
Yağ : 1,5 gram
Karbonhidrat : 4,7 gram
Protein : 2.8 gram şeklindedir.

Eğer siz de süt içmekte zorlanıyorsanız ya da süt içtikten sonra yukarıda bahsettiğimiz rahatsızlıkları yaşıyorsanız İçim rahat laktozsuz sütü güvenle tüketebilirsiniz.

İçim Rahat Laktozsuz Süt” için bir yorum

  1. Pınar laktozsuz rahatsız etmemesine rağmen bu urun çok rahatsız etti beni. Hassas bağrsak sorunum var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir