Golf Yogo

15 Tem

Golf YogoBugün sizin için Golf markasının son günlerden hafiflik vaadetmesiyle popülerleşen ürünü Golf Yogo’dan bahsetmek istiyoruz. Ancak ondan önce gelin yoğurtlu dondurma nedir birlikte inceleyelim.

Frozen yoğurt diye de bilinen bu tip dondurmalar normal şartlarda hafif ve bir o kadar da lezzetli olurlar. Yapılışı genel olarak bir makina içerisinde süt ve yoğurt mayası ile olmaktadır. Daha sonra çeşitli meyvelerle tatlandırılan oldukça lezzetli bir dondurma çeşididir. Normal dondurmalar bünyeye ağır geldiğinde ya da bir yerden sonra tadı sizi baydığında bu tip dondurmalar imdadınıza yetişir. Yurt dışında oldukça yaygın olan yoğurtlu dondurmalar günümüzde ülkemizde de yavaş yavaş popülerleşmeye başlamıştır. Bir dönem Alman markası olan Schöller oldukça başarılı ürünler üretiyordu. Ülkemizde büyük marketlerde bulunabiliyordu. Ancak Golf markası tüm haklarını satın alınca artık Golf markasına ait yoğurtlu dondurmaları bulmak mümkün. Özellikle pinkberry ve lera fresca bu konuda oldukça başarılı ürünler piyasaya sürmekteler.

Golf YogoGolf markasının yoğurtlu dondurmalarına bakacak olursak maalesef emsallerine göre bir hayli geride kalıyor. Meyve püresi ve yoğurda eklenti şeker müdehalesiyle oldukça tatlı bir ürün çıkarmışlar. Şimdilik sadece şeftalili seçeneği bulunan ürün 59 gramlık küçük kutu içerisinde piyasaya sürülmüş. Toplam kalorisinin 100 kcal olmasıyla özellikle diyet yapan ya da formunu koruyan kitleyi hedef alsalarda içerisindeki şeker miktarına bakılacak olursa çok da masum bir tatlı olarak adlandırmak mümkün değil. Şeftali püresi ve yoğurt içerdiğini belirten üründe şeftali parçaları da mevcut değil. Raf ömrü uzun olan bu ürün yerine evde kendi mayaladığınız yoğurt ve meyve püresiyle daha hafif bir alternatifini üretmek sizin elinizde. Elbette ürünü deneyip beğenecek olanlar da çıkacaktır ancak bir ürünün güzel olması sadece tadına bağlı değildir. İçerisinde bir çok katkı maddesi bulunan ve ek şeker olayını abartan bu ürünü diyetlerinizde tüketmenizi pek önermiyoruz. Ancak çok sevdiğiniz ve vazgeçemediğiniz bir ürünse hafta birkaç kez ara öğünlerinizde tüketebilirsiniz. Golf yogo besin değerlerine bakacak olursak :

59 gram (1 küçük kutuda)
Enerji : 100 kalori
Yağ : 3,0 gram
Karbonhidrat : 16,1 gram
Protein : 2,3 gram
şeklindedir.

Golf Yogo” için bir yorum

  1. Az önce yedim.o ne kucuk kutu,icinden cıkan dahawda az.4kaşıkta bitti.degmez.yogurduma meyvemi koyar buzluga atarım.miss

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir