FX15 Zayıflama Hapı

13 Tem

FX15 Zayıflama HapıDaha önce zayıflama hapları yazımızda bu ürünlerin zararlarına dair genel bir yazı yazmıştık. Şimdi ise piyasada popüler olarak bulunan bazı zayıflama haplarını tek tek inceleyeceğiz. İlk konuğumuz fx15 zayıflama hapı.

Fx15 zayıflama hapı içeriğine bakıldığında bazı vitaminler ve minerallerin yanı sıra üzüm çekirdeği özü, yeşil çay özü gibi bitkisel ürünlerden bahsedilmektedir. Dikkat çekecek başka önemli bir maddeden bahsedilmemektedir. Satıcılar bu şekilde ürünlerini masum gibi göstermektedir. Oysa durum gerçekte çok farklı. Fx15 zayıflama hapı içerisinde yüksek miktarda sibutramin isimli bir madde içermektedir. Sibutramin isimli bu madde obezite tedavisinde kullanılmaktadır. Lakin her ilaç gibi bunun da dozu çok önemlidir. Ayrıca doktor kontolü altında ve sadece gerekli olduğu durumlarda kullanılmalıdır. Fx15 zayıflama hapı içerisinde bu sibutramin isimli madde çok yüksek dozda bulunmaktadır. Her ilacın yüksek dozu zehir olduğu gibi bunun da fazla dozu zehirdir. Bu hapın içerisinde çok yüksek dozda sibutramin bulunduğu için bu hapı da zehir olarak değerlendirebilirsiniz.

Fx15 zayıflama hapı kullanımına bağlı olarak kalp krizi geçirip ölen kişiler literatürde yer almaktadır. Bu sebeple Türkiye’de bu hap ve türevlerinin satışı yasaklanmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir