Emzirirken Zayıflamak

8 Tem

Emzirirken ZayıflamakHamilelik sırasında bol miktarda kilo alınıyor. Doğal olarak doğumdan sonra kadınlar hamilelik sürecinde aldıkları kiloları verebilmek adına her yolu deniyor.

Çoğu kadın doğum yaptıktan hemen sonra en kısa sürede fazla kilolarından kurtulmak ister. Bunun için de diyet yapmaya çalışır. Oysa bu dönemde diyet yapmak o kadar da mantıklı bir seçim değildir. Zira diyet yaptığınız takdirde vücudunuzda bazı eksiklikler yaşanabilir. Üstelik bu dönemde bir yandan da süt ürettiğiniz için eksiklik yaşama ihtimailiniz daha da yüksektir. Üstüne bir de dengesiz ve bilinçsiz bir diyet listesi uygulamanız durumu daha da kötü yapabilir. O yüzden emzirirken kilo vermeye çalışılmamalıdır. Zayıflamak için emzirme döneminin bitmesi beklenmelidir.

Emzirirken zayıflama çabaları pek çok yönden sakıncalı olabilir. İlk olarak bahsettiğimiz gibi sizin vücudunuz açısından sakıncalıdır. Bazı eksiklikler yaşamanız olasıdır. İkinci olarak bebeğinizin eksiklik yaşama ihtimalidir. Emzirirken diyet yapmak vücudunuzda eksiklik yaratabileceği için dolaylı olarak süt kalitenizi de düşürebilir. Bu da çocuğunuzun kalitesi düşük bir süt ile beslenmesine yol açabilir.

Tüm bu nedenlerden ötürü zayıflama ve diyet yapma işini emzirme döneminin sonrasına bırakmanız tavsiye edilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir