Doğadan Soğuk Çay

3 Tem

Doğadan Soğuk ÇayBugün sizler için doğadan markasının soğuk çaylarını incelemek istiyoruz. Özellikle yaz aylarının gelmesiyle soğuk içeceklere olan rağbet artmaya başladı. Gazlı içeceklerin zararları saymakla bitmez. Bu bilinçten dolayı bir çoğumuz gazsız ve serin olan soğuk çaylara yöneliyoruz. Doğadan markası bizler için soğuk çay üretimine başladı gelin birlikte inceleyelim.

Biz sizin için alternatif bir çok soğuk çay tarifi verdik. İşin aslı en sağlıklısı evde kendi yaptığınız içerisinde katkı maddesi olmayan gerçek meyvelerle hazırlanan çaylardır. Ancak zaman zaman özellikle dışardayken ya da yapma imkanımız yoksa hazır gıdalara yönleniyoruz. Sanırım piyasadaki soğuk çaylar içinde en başarılısı doğadan markasının çıkardıkları. Demleme ve içerisinde katkı maddesi bulunmadığı ibareleriyle piyasaya hızlı bir giriş yaptı. Ancak malesef büyük marketler dışında bulmak çok da kolay olmuyor bu ürünleri. Henüz pazar payını küçük tutan doğadan, ürünlerini genellikle cam şişe içerisinde sevenlerine sunuyor. Ürünlerinin litrelik seçeneklerini de piyasaya az da olsa sürmeye başladılar ancak belirtmek gerek ki büyük market zincirleri dışında litrelik ürünlerini bulmak çok da kolay değil. İçerisinde renklendirici ve koruyucu madde bulunmaması ve de cam şişelerde sunulması sebebiyle maliyeti yüksek olan çayların satış fiyatları da emsallerine göre yüksek. Bir çok çeşidi bulunan doğadan soğuk çayları şu şekildedir:
-Doğadan beyaz çay armutlu
-Doğadan yeşil çay elmalı
-Doğadan zencefil limonlu
-Doğadan yeşil çay nane limonlu
-Doğadan form limonlu prebiyotikli.

Doğadan Soğuk ÇayYaz aylarında dışardayken kurtarıcı niteliğinde olan bu ürünlerin tek dezavantajı ise içerisinde eklenti şeker bulunması. Her gıdanın fazla tüketimi zarar vereceği gibi bu ve benzeri içeceklerin de aşırı tüketimi kilo almanıza ya da kilo veriminizin durmasına sebebiyet verebilir. Bu sebeple kontrollü tüketmekte fayda var. Doğadan armutlu beyaz çayın besin değerleri ise 100 ml için
-Enerji : 29kcal
-Karbonhidrat : 6,9 gram
-Yağ : 0 gram
protein : 0,2 gram
şeklindedir. Deneyecek olanlara yeniden porsiyon ve miktar konusunda kontrollü olmalarını öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir