Diyetisyeninizle Konuşun

6 Haz

Diyetisyeninizle KonuşunBuradan veya sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşan ve kilo verme isteğinde olan kişilere sık sık diyetisyene gidebilecekleri yönünde tavsiyelerde bulunuyoruz. Zaten kilo problemi yaşayan çoğu kişinin daha önce bir diyetisyen tecrübesi oluyor. Ancak ne yazık ki bazı kişilerin beklendiği kadar verim alamama durumu söz konusu olabiliyor. Bu durumu yaşayanlar için diyetisyen ile olan ilişkinizi daha iyi bir noktaya getirmek ve diyetisyen ile olan görüşmenizden maksimum verimi alabilmeniz adına bazı önerilerimiz olacak.

Diyetisyeninizle görüştüğünüzde lütfen “zayıflamak istiyorum, bunun için bana bir diyet listesi versin, ben de uygulayayım ve kilo vereyim” düşüncesi içerisinde olmayın. Elbette amacınız bu zaten ama kafanızdaki tek düşünce bu olmasın. Diyetisyeninizle konuşun. Konuşmaktan kastımız kişisel durumuzu açıklayıcı bir şekilde anlatın. Yani yiyebildiğiniz besinleri, yiyemediklerinizi, beslenme düzeninizi, zaafınızın olduğu gıdaları, gün içerisindeki aktivite düzeyinizi, nelerle beslendiğinizi anlatın. Kısacası yediğiniz her şeye dair tüm detayları anlatın. Yapabileceğiniz ve yapamayacağınız tüm kısıtlamaları konuşun, üzerinde fikir alışverişinde bulunun.

Diyet listesi kişiye özeldir. Diyetisyenler herkese klasik bir liste verip yollamaz. Eğer sizin istediğiniz şey bu olursa elbette yapabilirler ancak bu sizin için verimli olmaz. Diyetisyenden alacağınız listeye şöyle bir bakıp “bu ne yahu ben bunu uygulayamam” diye kenara fırlatacaksanız bu işin hiç bir anlamı olmaz. O yüzden sizin için en uygulanabilir listeyi oluşturabilmek için bütün detayları paylaşın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir