Balparmak Ballı Mix

29 Tem

Balparmak Ballı MixBugün sizin için Balparmak markasının piyasaya sürdüğü ballı mix ürününü inceleyeceğiz.

Eskiden piyasada sadece Nutella ve benzeri sürülebilir çikolatalar varken artık birçok çeşit sürülebilir krema mevcut. Fındık ezmesinden fıstık ezmesine hatta ceviz ezmesine varana kadar ürünleri bulmak mümkün. Bu ürün çeşitliliğinin arasına Balparmak da bir ürün ekledi. Ürünün adı daha öncede belirttiğimiz gibi ballı mix. Peki bu nasıl bir ürün? Gelin birlikte inceleyelim.

Balparmak Ballı MixÜründe ilave şeker bulunmayıp tatlı tadını tamamen baldan alıyor. Normalde doğal balların sağlık için faydaları saymakla bitmiyor. Ancak doğal bal bulmak artık çok zor. Maalesef bir çoğumuz hazır balları tüketmek durumda kalıyoruz. Piyasada bulunan bal markaları arasında güvenilirlik açısından Balparmak markası da oldukça sağlam bir yerde. Hal böyle olunca çıkardıkları fındık ezmeli ballı ürünün güvenilirlik durumu tartışmaya çok da açık sayılmaz. Ürüne dönecek olursak fındık ezmesi ancak daha öncede belirttiğimiz gibi içerisinde şeker yok. Onun yerine bal var. Hatta ürün daha çok bal ihtiva ediyor dersek yalan olmaz. Çünkü içeriğine baktığımızda %60 oranında bala karşılık sadece %20 oranında fındık var. Doğal olarak tadına baktığınızda da fındık tadından çok baskın bir bal tadı alıyorsunuz. Yine ürünün içerisinde bulunan tahin de kendine has tadını bir nebze de olsa ürüne yansıtmış durumda. Özellikle rafine şeker tüketmeyenler için iyi bir alternatif olarak görünse de başta da belirttiğimiz gibi balın doğallık durumu bu algıyı bozabilir. Ancak piyasada bulunan bir çok sürülebilir ürüne göre çok daha iyi bir tercih olacaktır. Bu tip sürülebilir ürünleri imkanınız varsa evde kendinizin yapması her zaman çok daha doğru bir tercih olacaktır. Ancak yapma imkanı olmayanlar için Balparmak oldukça başarılı bir alternatif üretmiş. Ürünün lezzetine değinecek olursak içerisindeki bal miktarı daha az tutulup fındık oranı artırılsaymış çok daha iyi olabilirmiş. Çünkü içerisindeki balın çok fazla olması ürünü bir hayli tatlı yapmış.

Balparmak Ballı MixÜrünün besin değerlerine bakacak olursak 100 gram için
Enerji : 485kcal
Doymuş yağ : 3.8 gram
Trans yağ : 0 gram
Karbonhidrat: 50.8 gram
Protein : 5.5 gram
Şeklindedir. İçerisinde hiç trans yağ bulunmaması da ürünün bir diğer güzel yanı. Fındık ezmeli olduğu için protein değeri de bir çok sürülebilir kremaya göre fena sayılmaz. Ancak ne var ki karbonhidrat değerinin yüksek olması özellikle diyet yapanlar için çok da uygun değil. Kilo koruma programında olanlar diyetisyenlerinin kontrolünde porsiyon kontrolü yaparak tüketebilirler. Diyet yapanlar ise bu tip ürünlerden çoğunlukla kaçarlar. Potansiyel kilo kaynağı olduğu için. Ancak bu ürün ekstra şeker barındırmaması ve trans yağ içermemesinden dolayı porsiyon kontrolü çok dikkatli yapılarak diyetiniz esnasında da tüketebileceğiniz bir ürün. Ancak tekrar belirtmekte fayda var her gıdanın aşırı tüketimi kilo yapabilir. Özellikle bu tip ürünlerin aşırı tüketimi çok tehlikelidir. Diyet yapıyorsanız günlük porsiyon miktarını bir doktor ya da diyetisyen kontrolünde belirleyip daha fazla tüketmemenizi öneririz. Sağlıklı günler.

Balparmak Ballı Mix” için 2 yorum

  1. Büyük bir hevesle alıp hüsrana uğradığım bi ürün.Yediğinde ne fındığın tadını alabiliyorsun nede balın enteresan bir tat, güzel olmayan balın tadından eser olmayan bi tat.

  2. tam okuyamıyorum ama bunda da palm yağı var galiba ? trans yağ yoktur dediğinde palm yağı da olmaması gerek diye düşünmüştüm ama değil galiba kafamız giderek karışıyor. en iyisi oturup sadece ev yoğurdu ve yumurta yemek sanırım.tatlı isteyene yoğurda meyve doğrayıp yemek en iyisiymiş de işte meyve yiyemiyorum malesef. burdakilere ek olarak günde 1 paket makarna yiyen babam 10 kilo verdi .gıcık adam ya .günde 6 haşlanmış yumurta bol yoğurt ayran. 1 paket sade veya yoğurtlu makarna . bi de şu tatlıdan yapıyor muhallebi mi ne. utanmaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir