Arizona Iced Tea

15 May

Arizona Iced TeaMerhaba,
Ürün inceleme dosyamızla karşınızdayız. Burada hepimizin marketlerde gördüğü, denediği ya da denemeye çekindiği ürünlere dair bilgiler vereceğiz. Bazılarımız ürünleri denemek istiyor ama almaya korkuyor, bazılarımızsa alıyor deniyor ama detaylı değerlendirmesini bilemiyor. İşte bu nokta da bizler sizlere biraz yardımcı olmaya çalışacağız.
Malum yaz ayları geldi. Ve birçok obezite ameliyatından sonra gazlı içecek yasak. Ve bizlerde serin içecek ihtiyacımızı soğuk çaylardan gidermeye çalışıyoruz. Sadece obezite ameliyatı olanlar değil artık diyet yapan ya da sağlıklı beslenmeyi amaç edinmiş bir çok kişi gazlı içeceklerden kaçıyor. Ve o noktada yine kapılar çoğunlukla soğuk çaylara açılıyor. Bilindik soğuk çayların dışında son yıllarda ülkemizde de satışları yaygınlaşan Arizona markasının yeşil çaylı ve ballı ürününden bahsetmek istiyorum.

Öncelikle ürünün Amerika’dan ithal olduğunu söylemek gerek. İthal bir ürün olduğu için emsallerine göre fiyatı oldukça yüksek. Fiyatının yanısıra maalesef her markette bulmak da mümkün değil. Başlarda sadece büyük marketlerde satılan ürün gördüğü yoğun ilgiden dolayı artık bazı online satış sitelerinden de satışa sunulmaktadır. Peki bu ürün nedir? içeriğinde neler vardır? En önemlisi ne kadar sağlıklıdır?

Aslına bakarsanız raf ömrü uzun paketlenmiş gıdaların çoğu için “sağlıklıdır” demek maalesef pek mümkün değil. Ancak ne kadar zorlasak da gelişen dünyada raf ömrü uzun gıdalara maruz kalıyoruz. Aslına bakarsanız arizona markasının içecekleri emsallerine göre daha az katkı maddesi içeriyor diyebiliriz. Bu ürün yeşil çaylı bir ürün. Yeşil çayın faydaları malum saymakla bitmez. O yönüyle de güzel bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Ama içeriğinde binde 18 oranında bal mevcut ki bu da bir şeker kaynağı. Aslına bakarsanız sadece bal olsaydı oran çok yüksek değildi ama balın yanısıra içeriğinde eklenti şeker de mevcut. Şekerin kilo verme sürecindeki etkilerini artık bilmeyenimiz yoktur. Bu üründe toplamda bal ve şeker eklentisiyle yaklaşık 33 gram şeker kaynağı olduğu söylenebilir ki bu da oldukça yüksek bir rakam. Bu sebepten ötürü çok sık tüketilmemesinde fayda var. Bunun dışında ürünün 100 mililitresinde 27 kcal enerji ve 7gr karbonhidrat bulunmaktadır. Ayrıca protein ve yağ içermemektedir.

Arizona Iced Tea Besin DeğerleriSonuç olarak eğer yapma imkanınız varsa bu tip çayları evde kendinizin yapmasını öneririz. Ancak çok seviyorsanız ya da kendinizin yapma imkanınız yoksa çok sık olmamak kaydıyla tüketebilirsiniz. Tek seferde tamamını içmek yerine 3-4 seferde 1 şişeyi bitirmeniz şeker alımını da azaltacağı için daha sağlıklı olacaktır.
Herkese sağlıklı günler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir